Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

mysticsmileVIP

Zachraňme Zemi! Pionýři v Boskovicích uklízejí přírodu 8. 4. 2017

15 fotek 8.4.2017 - zobrazení 1 komentář
Zachraňme Zemi!

Druhou dubnovou sobotu bylo dopoledne docela nevlídné počasí. Po dešti chladno a mokro, pod mrakem, ale naštěstí bezvětří.
A do této vcelku jarní nepohody se vydala skupinka dětí boskovického Pionýra s vedoucími odklízet do přírody nepořádek, jenž zde při svých vycházkách „zapomněli“ výletníci i místné občané.
Vedoucí střediska Vladimír Farský k tomu upřesnil: „Pořádáme víkendové akce během školního roku každý měsíc. Tuto sobotu 8. dubna 2017 jsme se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko s podnázvem Zachraňme naši Zemi.“
Planeta je zaplavená odpadem a děti hned od útlého věku se musí naučit dívat se kolem sebe a odpadky sbírat. Musí též vědět, že spousta takto získaných surovin se dá recyklovat a znovu použít.
Vladimír Farský pokračoval: „K úklidu jsme dostali prostor nádherného Pilského údolí, jež je oblíbeným místem nedělních vycházek rodin s dětmi.“
Dobrovolník pan Pavel Borek zde má krásné modely vodních a větrných mlýnů a osadil lavičky k odpočinku. Proto bylo potřeba po zimě tento prostor zbavit odpadků, aby byl příjemným místem pro všechny návštěvníky.
„I při dalších schůzkách se tímto tématem budeme zabývat,“ pokračoval Vladimír Farský. „Navštívíme kontejnerová stání, děti se naučí rozpoznávat jednotlivé nádoby podle barev a co do té které patří. Samozřejmě se dozví též další osud odpadů, jak často se vyvážejí a co z nich všechno lze získat zpět.“
Akce se zúčastnilo 25 dětí s instruktory a další dobrovolníci. V Pilském údolí se nakonec sešlo kolem třiceti lidí.
„Já jsem všechny rozdělil na pět menších skupin,“ hovořil dál Vladimír Farský. „Jedna uklízela stráň k Jízdárně a letnímu kinu, další Junáckou louku za hřištěm a cestu podél říčky Bělé, další dvě skupiny šly proti sobě z opačných konců Pilského údolí.“
Práce se vyplatila. Vysbíralo se deset velkých plastových pytlů drobného odpadu (papíry, PET lahve), velké množství železného šrotu, několik pneumatik, vysloužilé monitory atd.
Závěrem je třeba poděkovat všem pracovníkům Pionýra Boskovice, že se věnují dětem nejen po stránce zábavy, ale vštěpují jim užitečné návyky do budoucího života a jak se mají v přírodě chovat.

Udělejte si z alba kalendář

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.