SK Minerva Boskovice "B" - HC Spartak Velká Bíteš "B", 4. února 2012. Závěrečné skóre 3:5

Název

Popis

Okresní přebor Okresního svazu ledního hokeje Žďár nad Sázavou pokračoval o víkendu svým šestnáctým kolem. Hrálo se i na zimním stadiónu v Boskovicích. Tentokrát bylo všem v hale docela příjemně. Venkovní mráz byl opravdu za nehty zalézající, na jižní stěně budovy ukazoval teploměr patnáct pod nulou, zatímco uvnitř bylo relativně teplo. Na světelné tabuli zářil zelený údaj plus jeden stupeň.
SK Minerva Boskovice „B“ se dle rozlosování střetla v sobotu 4. února s celkem HC Spartak Velká Bíteš „B“. Protože já nejsem odborník na lední hokej, požádal jsem o zhodnocení utkání trenéra boskovických Petra Jedličku: „Soupeř přijel s velmi mladým týmem, bruslařsky vyspělým. Úvodní třetina byla vcelku vyrovnaná. Obě strany měly řadu gólových šancí, my jsme jednu využili a zavěsili. Po první části hry odcházeli moji svěřenci do šaten za příznivého skóre 1:0. V druhé třetině jsme měli několik zbytečně vyloučených hráčů, hosté dvou přesilovek využili a nasypali do naší svatyně dva góly. Po celou dvacetiminutovku hosté předváděli výborný hokej, na který jsme nestačili. Skóre otočili na 2:3. Na začátku poslední třetiny se nám podařilo vyrovnat, oba celky hrály dobře, hosté však byli na ledě o trochu rychlejší. Doplatili jsme na to dalšími dvěma góly. Na samotný závěr jsme zvýšili tlak na soupeřovu bránu, ale to již nestačilo. I přes několik přesilovek jsme nádskok soupeře nedohnali, hosté pozorně bránili a dvoubrankové vedení si dokázali udržet. Obě strany předvedly pohledný rychlý hokej, žádné zákeřnosti a hrubé fauly se nekonaly. Též rozhodčí odvedli perfektní práci. Děkuji klukům za skvělý výkon i když jsme prohráli. Nevýhodou pro nás bylo též, že jsme kvůli nemoci a pracovním povinnostem nastoupili v počtu jedenácti, zatímco celek HC Spartak Velká Bíteš „B“ tvořilo třináct borců. Hosté navíc byli bruslařsky o něco lepší. V sobotu 11. zde přivítáme hokejisty z Nedvědice a hned další víkend 18. se na našem ledě představí celek Bulldogs Brno. Tabulka pořadí Okresního přeboru po tomto kole se v pondělí objeví na internetu,“ doplnil tentokrát celkem spokojený trenér domácích Petr Jedlička.
Zápas skončil 3:5, po třetinách 1:0, 1:3, 1:2.
Branky SK Minerva „B“: Tlamka (Konečny), Ježek (Zdražil), Hruška (Konečný, Hrbáček).
HC Spartak Velká Bíteš „B“: Jabůrek (Pohl), Rozmahel (Holík), Budín 2x (Dočkal 2x), Pohl (Komínek).