SK Minerva Boskovice A . HC Slovan Moravská Třebová 8:5

Název

Popis

Ačkoliv slunečné počasí babího léta vyhání téměř denně rtuť teploměru nad dvacet stupňů, začala nová hokejová sezóna, která předznamenává neúprosně blížící se podzim. O tom se mohl přesvědčit každý, kdo v neděli 25. září 2011 zavítal do haly zimního stadionu v Boskovicích, okres Blansko, na první zatím pouze přátelský přípravný zápas domácích hokejistů SK Minerva A s týmem HC Slovan z nedaleké Moravské Třebové. Zatímco venku panovalo nádherné jasné téměř letní pozdní odpoledne, v útrobách stadionu byla teplota o dobrých deset stupňů nižší. Ovšem kdo přišel, nelitoval. K vidění byl kvalitní rychlý zápas, jako by ani nešlo pouze o zkušební měření sil bez udělování bodů.
Minulou neděli utržili hokejisté SK Minerva na ledě v Moravské Třebové porážku 3:7, tentokrát se snažili soupeři vše vrátit. A dařilo se jim hned od úvodního hvizdu rozhodčího. Už v první minutě inkasoval HC Slovan těsně po sobě dva góly a úspěšné tažení domácích v první třetině přineslo na jejím konci celkem pět branek v síti hostů. Druhá třetina byla pro domácí poněkud slabší, trochu soupeře podcenili a ten Minerváky potrestal dvěma zbytečnými brankami. Na jejím konci proto bylo skóre velmi těsné 5:4. Naštěstí se boskovičtí v poslední části hry opět vzchopili, nasypali hostům tři góly a upravili cellové skóre na konečných 8:5 po třetinách 5:2, 0:2, 3:1.
„Hráli jsme v improvizované sestavě“, svěřil se brankář a manažér domácích v jedné osobě Petr Hrachovina sportovnímu redaktorovi čtrnáctideníku RegionPress Lukáši Lorencovi a pokračoval: „Před týdnem u nás skončili hráči Komínek, Buďa, Horáček, Stanček a Tůma. Další setrvání Roberta Holého je též nejisté. K dovršení všeho odešel i trenér Rudolf Krupička, jenž byl pracovně odvolán na Slovensko. Na počátku sezóny se zdálo, že se „díra zalepí“ čtyřmi hráči z Prostějova, ale nestalo se tak. Reálný je nástup hráčů z Břeclavi, ale pro nemoc se zatím v sestavě neobjevili. Situace je taková, že bychom za současné situace nutně potřebovali tři útočníky a jednoho obránce, abychom doplnili tým. Ovšem i v oslabené sestavě chceme podávat maximální výkony a hrát kvalitní hokej.“ Petr Hrachovina dále uvedl, že i přes veškeré potíže je výsledek s týmem Moravské Třebové uspokojivý. Všechny dobře mířené střely skončily za zády hostujícího gólmana. Bohužel se nedařilo ve vlastních přesilovkách. Přestože hrál soupeř v oslabení, třikrát v této situaci dokázal bodovat. Čtvrtý gól hostů neměl vůbec padnout, rozhodčí neodpískali naprosto jasné zakázané uvolnění. „I přes to všechno se nám podařilo zápas dotáhnout do důležitého vítězství, dodal na závěr gólman Petr Hrachovina.
Branky domácí: Veselý 2x (Světlík, Maksa), Němec (Kroupa), Provazník (Maksa), Hrstka, Kroupa (Němec), Harmin (Honzek), Holý (Karný, Veselý).
Za hosty skórovali: Volčko (Koláček, Kutmon), Faltus 2x (Peška), Zeman ( Koláček, Kutmon), Koláček (Faltus).
Rozmlouval: Lukáš Lorenc – sportovní redaktor čtrnáctideníku RegionPress