SK Minerva Boskovice "A" - HC Uherský Brod 7:1

Název

Popis

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína pokračovala v Boskovicích na Blanensku svým 26. kolem. Tímto se uzavírá základní část soutěže a následuje Play Off. Hokejisté SK Minerva Boskovice „A“ si v pátek 4. února 2011 na ledě domácího zimního stadionu změřili síly s družstvem Uherského Brodu.
Tiskové konference konané bezprostředně po skončeném zápase se zúčastnil hlavní trenér „Minerváků“ Rudolf Krupička a útočník Tomáš Blaha. Na úvod předeslali, že měli z tohoto zápasu obavy po zkušenostech z 13. kola, kdy v Uherském Brodě prohráli 5:2 (0:0, 2:2, 3:0). To se však naštěstí nenaplnilo. Družstvo HC Uherský Brod opustilo osm kmenových borců, odešli do Brumova – Bylnice. Ke střetnutí s SK Minerva Boskovice přijel téměř celý nový tým sestavený z mladých a nezkušených hokejistů. Na průběhu utkání a jeho výsledku to bylo znát. Zápas byl po většinu času pevně v režii domácího mužstva, jež nedalo soupeři šanci prosadit se. Hned v šesté minutě první třetiny poslali „Minerváci“ poprvé puk za záda nejistého gólmana hostů. To byl velmi důležitý bod, po němž domácí nabyli sebevědomí a hrálo se jim mnohem lépe. I po celý další průběh zápasu se „Minervákům“ mimořádně dařilo. Lze oprávněně říct, že družstvu HC Uherský Brod to tentokrát nevyšlo, odehráli nevydařený zápas. Pouze osm vteřin, tedy těsně před koncem zápasu zavěsili do sítě Tomáše Zrzy jediný gól.
Nyní bude před PlayOff pro domácí hokejisty následovat týdenní odpočinek přerušovaný pravidelnými tréningy. Nejbližší utkání sehrají před domácím publikem v Boskovicích 18.února. Soupeře ovšem ještě neznají.
S přehledem vyhraný zápas skončil 7:1, po třetinách 3:0, 2:0, 2:1. Hokejisté SK Minerva Boskovice odcházeli do šaten opět se ziskem tří cenných bodů a stále se drží na třetím místě tabulky celkového hodnocení.
Branky domácí: Holý 3x (Komínek 2x, Karný 3x), Kroupa (Veselý), Blaha 2x (Světlík), Karný (Holý)
Čestný úspěch hostů zaznamenal Bršlica (Krucký)
Utkání sledovalo v ochozech a na tribunách 140 diváků.