SK Minerva Boskovice - TJ Šerkovice 6:3

Název

Popis

Soutěž Okresní přebor, jíž pořádá Okresní svaz ledního hokeje Žďár nad Sázavou, pokračovala v sobotu 29. ledna 2011 osmifinálovým zápasem mezi celky SK Minerva Boskovice a TJ Šerkovice. Zápas proběhl na ledě zimního stadiónu v Boskovicích na Blanensku.
O bližší informace k utkání jsem požádal hlavního trenéra SK Minerva Boskovice „B“ pana Petra Jedličku:
Střetnutí mělo od samého počátku vysoké tempo, dojem z jinak pohledného měření sil kazila nervozita na obou stranách, hra často vybočovala z mezí pravidel a rozhodčí museli mnohokrát zasahovat. V prvních vteřinách čtrnácté minuty byl dokonce vyloučen brankář hostů do konce utkání za úder hlavou. Musel se připravit a nastoupit náhradník. To první dvacetiminutovku prodloužilo na hodinu. Protože byl nový gólman „studený“, inkasoval hned po několika sekundách hry branku, což hosty značně rozhodilo. Do konce první části střetnutí vstřelili domácí celkem tři góly, čímž se uklidnili a nabyli sebevědomí.
V druhé třetině hráči SK Minerva značně polevili, hosté využili svých schopností a laxnost domácích potrestali hned třemi góly. Ti se naštěstí včas vzpamatovali a dvakrát skórovali, čímž opět získali dvougólové vedení. V této části hry to mezi soupeři silně „jiskřilo“ a mnoho hráčů na trestných lavicích zpytovalo svědomí za nesportovní chování.
Šestý gól domácích v poslední třetině otevřel hráčům SK Minerva Boskovice postup do čtvrtfinále. V minulem zápase boskovičtí se Šerkovicemi na jejich půdě v Nedvědici prohráli o dvě branky, nyní, aby postoupili, museli zvítězit rozdílem tří gólů, což se jim těsně podařilo. Hokejisté Šerkovic sice na poslední chvíli zvýšili tlak, ale taktickými chybami a častou hrou v oslabení již nedokázali výsledek zápasu zvrátit a letošní ročník soutěže pro ně definitivně skončil.
V neděli 30. ledna se budou dohrávat další osmifinálová utkání, z nich vzejde pro hokejisty SK Minerva čtvrtfinálový soupeř. Ti budou hrát o přístím víkendu venku a pak za týden proběhne odveta v Boskovicích. Jak již bylo uvedeno, protivníka zatím neznají.
„Musím velice ocenit bojovnost svých svěřenců, vrhali se obětavě do střel, pomáhali si navzájem. Jsem s jejich výkonem nadmíru spokojen“, poznamenal na závěr rozhovoru trenér boskovických Petr Jedlička.
Nádherné rychlé utkání skončilo 6:3, po třetinách 3:0, 2:3, 1:0.
Branky domácí: Soldán, Klíč (Peša), Peša 2x (Tlamka, Ševčík), Tlamka 2x (Soldán 2x).
Za hosty skórovali: Fligl (Smrček), Trejbal (Brůha), Kuchař (Brůha, Pokorný).
Zápas sledovalo 80 nadšených diváků.
K atraktivnosti sobotního sportovního podvečera přispěl i komentovaný OnLine přenos po internetu, z něhož se přítomní průběžně dozvídali vývoj zápasu Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína, jenž souběžně probíhal v Brumově-Bylnici. Zde střetnutí mezi HC BBSS Broumov-Bylnice a SK Minerva Boskovice „A“ skončilo vysokým vítězstvím hostů 1:7, po třetinách 1:2, 0:4, 0:1. Boskovičtí si přivezli domů tři cenné body a i nadále zůstávají na třetím místě tabulky celkového hodnocení s počtem 50 bodů.