SK Minerva Boskovice- HC Spartak Velká Bíteš 6:5 po prodloužení

Název

Popis

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína pokračovala v pátek 18. února 2011 prvním semifinálovým zápasem. Boskovický zimní stadion na Blanensku byl svědkem dramatického měření sil mezi domácím mužstvem SK Minerva Boskovice a hokejisty HC Spartak Velká Bíteš.
Tiskové konference ihned po skončení střetnutí se zúčastnil hlavní trenér SK Minerva Boskovice Rudolf Krupička a obránce s číslem 8 Marek Antoňů, střelec rozhodujícího šestého gólu v prodloužení, když gólman hostujícího mužstva z nejasné příčiny na chvíli opustil svou svatyni a to se hostujícím hráčům stalo osudným.
Oba shodně konstatovali, že čtrnáctidenní přestávka i když byla přerušována treninky, poznamenala počáteční slabý výkon domácího mužstva. Sebelepší příprava nemůže nahradit reálný zápas. Naopak soupeř mezitím absolvoval tři kvalitní utkání. Na průběhu hry to bylo znát. Než se „Minerváci“ zahřáli, nasypal jim hostující tým čtyři góly. „Ale věřili jsme, že stav ještě dokážeme zvrátit. Kdybychom i my před tím intenzivně hráli, vše by zřejmě vypadalo jinak. V období před nucenou přestávkou jsme dávali dost gólů, naše účinkování v soutěži bylo kvalitní. Viz těžké utkání v Brumově - Bylnici, kde se nevyhrává snadno.“ Zde drama skončilo 1:7 (1:2, 0:4, 0:1)
V poslední třetině byla na hráčích Spartaku Velká Bíteš znát únava z předchozích těžkých bojů, docházely jim síly a toho dokázali „Minerváci“ dokonale využít.
„Děkujem divákům, kteří tentokrát vytvořili fantastickou atmosféru. Mohutným skandováním a povzbuzováním nám pomohli dotáhnout duel do triumfálního vítězství.“ Těmito slovy se oba reprezentanti SK Minerva Boskovice na závěr tiskové konference s novináři rozloučili.
Dramatický zápas plný nečekaných zvratů skončil v normální hrací době 5:5. Rozhodla jej teprve pátá minuta prodloužení, kdy gólman hostů na chvíli zaváhal a domácím se podařilo za neutuchajícího jásotu přihlížejících fanoušků upravit skóre do prázdné brány na konečných 6:5, po třetinách 0:2, 2:2, 3:1, prodloužení 1:0.
Branky domácí: Komínek 2x (Provazník, Kroupa, Holý, Buďa), Horáček (Antoňů, Stanček), Stanček (Šlapanský, Veselý), Holý, (Komínek, Karný), Antoňů
Hosté: Konečný 2x (Banda, Pospíšil Drdla), Šidák (Pospíšil), Šidák (Touška), Petrčka
Velmi kvalitní, pohledné a rychlé utkání sledovalo z ochozů a tribun 180 spokojených diváků.
Hokejisty SK Minerva Boskovice čeká v neděli 20. února odveta na ledě Spartaku Velká Bíteš, kde nebudou mít výhodu domácího prostředí.