Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

mysticsmileVIP

Model Tour 2013. Boskovice na Blanensku 9. června 2013

37 fotek leden 2007 až červen 2013 - zobrazení 2 komentáře
V boskovické Sokolovně se o minulém víkendu předváděli modeláři. Kdo přišel, připadal si jako v říši neuskutečněných snů. Zejména děti se pomyslně mohly prolétnout na křídlech RAF, proplout světové oceány, zažít středověké námořní bitvy, na jevišti se jim představila vojenská technika, pracovní stroje, v přísálí model železnice řízený počítačem a mnohé další zajímavé exponáty.
V neděli 9. června uspořádali dva místní nadšenci Petr Sedlák a Ivo Doseděl společně s kolektivem modelářů druhý ročník výstavy Model Tour 2013.
Návštěvníci mohli zhlédnout mistrovská polytechnická díla vypracovaná do nejmenších detailů. Většina z nich byly funkční věrné zmenšeniny. Kdo chtěl, měl možnost si v improvizovaném prodejním stánku modelářské potřeby zakoupit.
„Vítám všechny, děkuji za účast,“ zahájil přehlídku Petr Sedlák. „Snad přijde i hodně lidí.“
Největší zájem diváků byl tradičně o pohyblivé Tatry, nakladače a vojenská vozidla. Na malém improvizovaném polygonu bylo vše jako reálné. Haldy hlíny, kamení, mosty, terénní vlny. Občas se z jednoho modelu německého tanku ozývala střelba a hlas velitele: „Vzdejte se, nic se vám nestane!“ Těm starším to připomenulo legendární film z roku 1964 Atentát Jiřího Sequense st., jenž líčil útok na mocného muže Třetí říše Reinharda Heidricha.
Prezentace se dle pořadatelů i spokojených návštěvníků všem líbila. „Přišlo asi 350 diváků. Nejvzdálenější vystavovatelé byli z Opavy, Bouzova, Havlíčkova Brodu, Brna, Přerova,“ uvedli shodně Petr Sedlák a Ivo Doseděl. „Celkem se představilo asi 40 modelářů s výrobky ze dřeva, plastu, kovu, papíru. Dům dětí a mládeže Boskovice reprezentoval Modelářský kroužek pod vedením Rostislava Čapky. Nejstarším byl osmdesátiletý pan Oto Laika s plachetnicemi, naopak nejmladší Petr Sedlák – 11 let. Ten předvedl svůj model lodě. Děkujeme místním Sokolům za zvýhodněný pronájem sálu a firmě Deas, spol. s r.o. za finanční podporu.“
Více: http://www.deas-boskovice.cz
http://www.sokol-boskovice.cz/
http://www.ddmboskovice.cz/
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron