Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

mysticsmileVIP

Mazurácký pohár. Třináctý ročník soutěže v požárním útoku. Boskovice Bělá Mazurie 9. září 2012

87 fotek září 2012 - zobrazení
Parkoviště na Bělé v Dukelské ulici Boskovice před zařízením Betany se hned po poledni v neděli 9. září počalo plnit hasičskými vozy. I když bylo vedro a stále velké sucho, nikde tentokrát naštěstí nehořelo. Probíhal zde třináctý ročník Mazuráckého poháru. Jedná se o tradiční soutěž v požárním útoku, která vždy uzavírá celou sezónu. Každoročně se zde setkávají družstva hasičů z nedalekého okolí, aby změřili své síly a dovednosti. Též aby prověřili připravenost techniky.
Celá akce jako vždy začala slavnostním nástupem. „Přímo hleď,“ zavelel rázně Zdeněk Hrajer a podal hlášení starostovi SDH Mazurie Martinu Prečovi: „Pane starosto, družstva jsou připravena k soutěži v požárním útoku.“ Ten pokračoval: „Dovolte mi, abych Vás zde přivítal na třináctém ročníku Mazuráckého poháru, zdravím mezi námi místostarostku Boskovic Ing. Jaromíru Vítkovou a prosím ji o několik slov: „Pěkné odpoledne, přišla jsem Vás pozdravit za vedení města. Jsem ráda, že jste přijeli v tak hojném počtu. Je horko, možná použijete vodu i k jinému účelu,“ zašpásovala Ing. Jaromíra Vítková a za všeobecného smíchu pokračovala: „Hasiči často a účinně pomáhají při mimořádných událostech, Vaše místo je velmi důležité. Bohužel různých nehod přibývá, jak vidíme právě teď, když kolem nás projely záchranné složky někam k Valchovu, asi k dopravní nehodě. Nejde jen o požáry, ale též o různé ekologické havárie. Děkuji Mazurkům, že se jako občanské sdružení starají o děti a dorost. Vedou je ke společensky prospěšné činnosti, jež má opravdu smysl. Přeji všem hodně úspěchů, ať se Vám daří. Hlavně těm nejmenším. Vzhůru do boje.“ Poté starosta domácích Martin Preč upřesnil scénář soutěže: „Nejprve nastoupí mladší žáci, pak starší, ženy a muži nakonec. Vedoucí družstev, pojďte si vylosovat pořadí. Zdůrazňuji a připomínám bezpečnost. Všichni soutěžící musí mít pevnou obuv. A ve čtrnáct hodin začínáme.“ Velitel družstva SDH Mazurie Zdeněk Hrajer pak slavnostní nástup rozpustil a členové všech sedmnácti družstev se rozběhli za posledními přípravami techniky a výstroje.
Zde bohužel první část mé reportáže končí. Musel jsem se přesunout do Zámeckého skleníku na vernisáž výstavy. Z průběhu závodu tedy nic nevím ale dostal jsem z urputných bojů o cenné vteřiny alespoň snímky hasičů.
Akce Kulturních zařízení města skončila tak, že jsem se na Mazurii vrátil právě včas. Vedle parkoviště soutěž právě skončila a všichni se přesunuli na Výletiště, kde se zatím ještě nic důležitého nedělo. Návštěvníci posedávali v družném hovoru, nejmenší děti se batolily po trávníku. Někteří dospělí si pochutnávali na makrelách a chutné sousto splachovali pivem. Poklidnou atmosféru rozříznul opět Zdeněk Hrajer: „Končit, po družstvech nastoupit!“ Začalo slavnostní vyhlášení výsledků třináctého Mazuráckého poháru, jehož se ujal starosta SDH Mazurie Martin Preč: „Začneme u mladších žáků. Čtvrté místo SDH Jabloňany B, třetí SDH Chrudichromy, stříbrní SDH Suchý, a nejlepšími se stali na prvním místě mladší žáci SDH Jabloňany A. Nyní se podíváme na výsledky starších žáků. Čtvrtí skončili SDH Lhota Rapotina, bronzoví byli SDH Mazurie, druhé místo obsadily děti SDH Jabloňan a nejlepší umístění a vítězství v této kategorii patří starším žákům SDH Suchý. Ženy byly jen jedno družstvo, tak jsou automaticky první - SDH Okrouhlá. Nejpočetnější kategorií jsou muži. Na osmém místě skončili SDH Chrudichromy, sedmí SDH Lhota Rapotina, šestí SDH Vratíkov A, pátí SDH Knínice, čtvrtí SDH Mazurie B. Nyní následují medailová místa. Třetí jsou SDH Bačov, stříbrní SDH Újezd u Boskovic, první SDH Vratíkov B. A teď vyhlásím Okrskovou ligu Boskovice. Sedmí Lhota Rapotina B 25 bodů, šestí SDH Bačov 40 bodů, pátí Lhota Rapotina A 55 bodů, čtvrtí Újezd u Boskovic 80 bodů a horší umístění v okrskové soutěži. A opět místa na pomyslné bedně. Bronzoví tedy třetí Vratíkov A 80 bodů, stříbrní Vratíkov B 85 bodů a horší umístění v okrskové soutěži, vítězové jsou pro letošek hasiči SDH Mazurie B 85 bodů.“ Prostranstvím zazněl potlesk. „Gratuluji vítěznému družstvu, děkuji všem za účast,“ zněla poslední slova starosty SDH Mazurie Martina Preče a družstva se počala pomalu chystat k rozjezdu domů. Ještě společný snímek vítězů a byl konec. Byla totiž neděle večer, na volnou zábavu příliš nálada nebyla. Na výletišti zůstali už jen místní, aby zavzpomínali a probrali plány další podzimní činnosti SDH Mazurie.
Více: http://sdhmazurie.cz/

Proměňte album ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Vytvořte z tohoto alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.