Lední hokej SK Minerva Boskovice - HHK Velké Meziříčí 5:0

Název

Popis

V neděli 14. listopadu 2010 proběhlo na zimním stadiónu v Boskovicích mistrovské utkání desátého kola Krajské ligy Jižní Moravy a Zlína v ledním hokeji mezi celky SK Minerva Boskovice a HHK Velké Meziříčí.
Tiskové konference konané bezprostředně po úspěšném střetnutí se tentokrát zúčastnil brankář Petr Hrachovina jenž nosí na svém červenobílém dresu číslici 2 a útočník Tomáš Karný číslo 21, oba reprezentanti SK Minerva Boskovice. Hráči shodně konstatovali, že před zápasem to vypadalo na docela obtížné utkání, což se nakonec nevyplnilo. V sestavě HHK Velké Meziříčí se objevilo osm nových tváří – juniorů, u nichž se dalo předpokládat, že se budou chtít prosadit. Naštěstí se družstvu SK Minerva Boskovice podařilo v šestnácté minutě první třetiny vstřelit vedoucí branku a brzy na to těsně před závěrečnou sirénou další gól. Po první části hry odcházeli hokejisté do šaten za stavu 2:0 pro domácí, což zřejmě rozhodlo o osudu celého střetnutí. Ve druhé třetině měli domácí hokejisté velké množství neproměněných šancí, hráli s menším důrazem tak trochu „exhibičně“ s vědomím, že jsou silnějším soupeřem. Zřejmě i proto se skóre po druhé třetině nezměnilo, žádný gól ani na jedné straně nepadnul. Naštěstí si „Minerváci“ rychle uvědomili, že tento způsob vedení hry by se jim mohl v budoucnu se silnějším protivníkem vymstít a do poslední třetiny nastoupili s dravou aktivitou a to se kladně projevilo na jejím výsledku 3:0.
Soupeř tentokrát domácí hráče příliš neprověřil, po celé utkání hrál spíše se zajištěnou obranou s cílem neinkasovat branky, což se mu nepovedlo. Vysoká výhra ovšem nesmí znamenat, že v družstvu SK Minerva Boskovice zavládne sebeuspokojení. Naopak, v dalších bojích musí znovu napnout síly, protože v takové soutěži jíž Krajská liga Jižní Moravy a Zlína je, není snadné vyhrávat a každé zakolísání výkonu se může snadno vymstít.
Střetnutí tentokrát skončilo vysokým vítězstvím domácích 5:0, po třetinách 2:0, 0:0 a 3:0. Sledovalo jej 231 diváků.
Branky: Maksa (Tesař), Karný (Blaha), Holý (Karný), Karný (Holý), Honzek (Blaha).