Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

mysticsmileVIP

Kácení Máje a Dětský den v Boskovicích na Blanensku 2. června 2013

67 fotek 2.6.2013 - zobrazení
Oslava Dne dětí byla v neděli 2. června spojena s tradičním kácením Máje. Zdá se to jako včera, kdy na začátku května dobrovolní hasiči z Bělé svůj obří třicetimetrový Máj postavili a teď byl nucen jít zase k zemi. Tentokrát už bez jeřábu. Musela stačit ruční dvoumužná pila, sekera a lana.
„I tentokrát vše uváděl Jiří Deml a citoval ze vzpomínek Jaroslavy Kovaříkové na rok 1947: „Muzikanti hráli, jásání nebralo konce. V průvodu jely alegorické vozy. A na jenom dokonce kolotoč pro děti. Nejmenší děti jely na voze, jemuž vévodilo čapí hnízdo s opeřencem na dlouhých nohách. Paní Mikulová v roli babičky jim četla pohádky.“
Takové slavné bývaly kdysi májové akce Mazuráků. Proslavily se po celém regionu.
Ale zpět do reality, poslední okamžiky symbolu jara byly sečteny. Řezy a záseky z obou stran byly dostatečně hluboké, stačilo jen trhnout oběma lany současně. Opět se podařilo mohutný kmen bezpečně nasměrovat, aby pádem neohrozil přihlížející lidi nebo nepoškodil třeba nedalekou vodárenskou budovu nebo stacionář Betany.
Poté se k ležící májce seběhly děti, aby z věnce získaly něco na památku. Zbývalo kmen rozřezat motorovou pilou na několik kusů a odnést ze silnice.
Kácení přihlížela místostarostka Boskovic Ing. Jaromíra Vítková s manželem.
Poté se všichni shromáždili na půvabném Výletišti Sboru dobrovolných hasičů Boskovice II Mazurie, kde program pokračoval soutěžemi pro děti, ochutnávkou pečených makrel a klobásek.
Jiří Deml k tomu pouštěl doprovodnou hudbu, při níž se děti vyřádily a předvedly pohybové schopnosti.
Vzhledem k nádhernému slunečnému počasí bylo přítomno lidí dost. A to ještě ráno vypadalo, že se celá slavnost kvůli vytrvalému dešti zruší. V poledne se náhle vyčasilo a vše mohlo proběhnout dle připraveného scénáře.
Více: http://sdhmazurie.cz/

Proměňte album ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Vytvořte z tohoto alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.