Hokej SK Minerva - HC Grewis Plumlov 2:1 s.n. (0:0, 1:1, 0:0)

Název

Popis

Čtvrté kolo Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína v ledním hokeji se na ledě zimního stadionu Červená zahrada v Boskovicích proměnilo v malé sportovní drama. K měření sil nastoupilo v neděli 23. října 2011 domácí družstvo SK Minerva „A“ proti velmi silnému soupeři, jenž je v současné době na druhém místě tabulky HC Grewis Plumlov.
„Po první třetině, kdy jsme měli množství neproměněných šancí zůstal stav 0:0,“ uvedl po střetnutí při tradičním setkání s novináři trenér domácích Tomáš Zeman. „Náš největší problém je proměňovat šance. Jinak jsem s hrou spokojený, musíme zlepšit střelbu.“ V zápase to chvílemi i trochu mezi hráči jiskřilo, ale to bylo zaviněno některými výroky rozhodčích. Paradoxně to však přidalo na bojovné atmosféře. Na průběhu hry se projevila i neúplnost kádru, kdy někteří borci onemocněli. „V nejbližší době nastoupí dvě nové posily, tým se bude rychle stabilizovat,“ doplnil Tomáš Zeman.
„Trochu mi ruply nervy, protože rozhodčí nepískal tři fauly na mě,“ převzal štafetu tiskovky obránce SK Minerva „A“ Pavel Maksa. Však jsem po zásluze vyfasoval běžné dvě minuty a další dvě za hrubost. Za to se omlouvám, bylo to mé selhání, nemělo by se to ve sportu stávat.“
Nakonec předstoupil před zvídavé novináře též trenér hostů z Plumlova Svatopluk Vařeka: „Dnešní bod je pro nás i tak dobrý. Od středy jsme netrénovali, měli jsme volné tři dny a hned to bylo znát. První třetina byla z naší strany vlažná. Od desáté minuty druhé třetiny jsme začali hrát lépe, měli jsme hodně šancí, bohužel jsme využili jen jednu. Třetí část hry už byla dobrá, hráli jsem pohledný hokej. Jeden trénink v týdnu je opravdu málo, budeme muset cvičit nejméně dvakrát. Gratuluji soupeři, protože závěrečné nájezdy jsou vždy sázka do loterie a tentokrát měli více štěstí domácí.
Zápas skončil 2:1 s.n. (0:0, 1:1, 0:0).
Branky domácí: Chlup2x (Provazník), za hosty skóroval: Hliňák (Stráněl).
Hokejisté SK Minerva Boskovice odcházeli do šaten ze ziskem dvou cenných bodů, hosté HC Grewis Plumlov odjížděli domů s jedním bodem.
Po čtvrtém kole soutěže jsou boskovičtí na předposledním jedenáctém místě.
Bojovnému, rychlému a pohlednému utkání přihlíželo 148 spokojených diváků.