Další kolo šachového turnaje O putovní pohár DDM v Boskovicích na Blanensku. 16. února 2012

Název

Popis

Byl třetí čtvrtek měsíce a ten je vždy v Domě dětí a mládeže Boskovice na Blanensku věnován šachovým nadějím. Probíhalo zde další kolo turnaje mladších a starších žáků O putovní pohár DDM. Tentokrát jsem se však nemohl osobně zúčastnit. Na zimním stadiónu Červená zahrada sehráli hokejisté SK Minerva „A“ dohrávku 14. kola Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína v ledním hokeji a musel jsem být tam. Hráči HC Uherský Brod odjeli domů s porážkou 3:1, po třetinách 2:1, 1:0, 0:0. Více www.skmb.cz
Ale rychle zpět k černobílým šachovnicím. Vzhledem k mé nepřítomnosti to bude tentokrát jen stručné. Snímky jsem převzal od pracovníků DDM.
Zřejmě špatné počasí a sněhová kalamita způsobily, že ve čtvrtek 16. února 2012 bojovali mezi sebou jen domácí a sešlo se pouze osm borců. Pravidelní hosté z Kunštátu a Jevíčka tentokrát nedorazili.
Jako již tradičně zvítězil v kategorii starších žáků a též v celém kole Filip Dvořáček z klubu Makkabi Boskovice. Druhý skončil Richard Hanuška, jenž reprezentoval místní gymnázium a pomyslný bronz získal Patrik Kovář ze Základní školy Boskovice. Nejlepší z mladších byl Václav Nevyhoštěný z Makkabi, hned za ním Jakub Probošt ze stejného klubu a třetí místo získal Mikuláš Žédek z DDM.
Ještě dodám, že rozhodčím turnaje byl opět vedoucí šachového kroužku při DDM v Boskovicích a člen klubu Makkabi Milan Boháček. Na výpočetní techniku dohlížel jako vždy Ing. Miroslav Osouch z technické podpory Mail Plus, s.r.o.
Je třeba vyzdvihnout, že tento turnaj v královské hře se koná ve spolupráci se šachovým klubem Makkabi Boskovice, jenž jej zajišťuje materiálově. Poskytuje sady šachových her a hodiny.
Ceny věnovala řada sponzorů, kteří si zaslouží na tomto místě poděkování. Jsou to: Mail Plus, s.r.o., Gatema, s.r.o., Novibra, s.r.o., šachový klub Makkabi Boskovice, KupZde Knínice, Allianz pojišťovna, Česká spořitelna, a.s., TopNet, s.r.o, Všeobecná zdravotní pojišťovna.