Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

mysticsmileVIP

Tance dávných tradic v Boskovicích pošesté 21. 6. 2017

41 fotek červen 2017 - zobrazení 7 komentářů
Tance dávných tradic pošesté v Boskovicích

Víte co je letní slunovrat? Je to okamžik, kdy Slunce vstoupí do znamení Raka a je nejdelší den v roce. Letos tato astronomická událost připadla na 21. červen v 6.25 místního času, tedy ve 4.25 UTC. Začalo astronomické léto.
Malou slavnost uspořádalo Mezigenerační centrum při Senior Pointu města Boskovice.
Pořadatelé mezi sebou přivítali významného cestovatele a učitele hudby Jonáše Koukla. Ten ve tříhodinovém maratonu tance a zpěvu za doprovodu svých exotických nástrojů a kytar všem ukázal sílu a moc takzvaných kruhových tanců, v nichž se zrcadlí moudrost dávných kultur lidstva.
Akce se konala 21. 6. 2017 za horkého letního podvečera ve vnitřních i venkovních prostorách starobylého Panského domu na Hradní ulici.
Zatímco dospělí se věnovali tanci a meditacím, děti mohly ukázat svou šikovnost v malé tvořivé dílně. Zde pod vedením učitelky místní Střední pedagogické školy Mgr. Dany Hrubé a studentů vznikaly pod rukama nejmenších například vkusné papírové lodičky, velký úspěch měla hra na mumie, při níž omotávaly své starší kamarády pásy papíru.
Daniela Meluzínová k tomu upřesnila: „Akci jsme uspořádali již pošesté.Vždy se při ní prolíná, souznění, láska, vzájemnost, otevřenost. Celá naše společnost toto potřebuje. Milé setkání ukončilo jarní část programů Mezigeneračního centra, po prázdninách se opět rozběhnou přednášky, kurzy, například dle zájmu i Arteterapie.“
Daniela Meluzínová poté vyzvala všechny k účasti na podzimním programu, lidé mohou přinášet i vlastní témata a nápady ke zlepšení práce Mezigeneračního centra.
„Děkujeme všem sponzorům, Městu Boskovice, firmě Lánik, Luďku Řehořovi, Střední pedagogické škole. Dnes se zúčastnily čtyři generace od nemenších, po seniory. Jsem z přátelské atmosféry nadšena,“ dodala Daniela Meluzínová.
Jonáš Koukl přiblížil význam kruhových tanců: „Hlavním smyslem je setkání sám se sebou, s dalšími lidmi. Všichni přitom zpívají posvátné písně z různých koutů planety, tančíme a čerpáme z moudrosti dávných předků.“
Jonáš Koukl pochválil akustiku klenutého sálu a perfektní přípravu celé akce.
„Zpívali jsme Slunci, o úctě k životu, za prostor mezi nebem a Zemí. Letní slunovrat jsme oslavili úspěšně, znovu děkuji všem,“ zakončil Jonáš Koukl.

Proměňte album ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.


Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.