Střetnutí SK Minerva Boskovice - Hokej Uherský Ostroh 4:3

Název

Popis

V neděli 12. prosince proběhlo na zimním stadiónu Červená zahrada v Boskovicích na okrese Blansko utkání 16. kola Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína v ledním hokeji mezi celky SK Minerva Boskovice a Hokej Uherský Ostroh. Tradiční tisková konference se konala opět bezprostředně po ukončení zápasu. Na zvídavé otázky novinářů tentokrát odpovídali hráči SK Minerva. Brankář s číslem 2 Petr Hrachovina a útočník Tomáš Karný, jenž nosí na svém dresu se sedmizubým hřebenem číslici 21.
Střetnutí se konalo dle zaběhnutého scénáře, kdy družstvo domácích nedokázalo v první třetině umístit do svatyně „ostrožských“ ani jednu branku. Navíc nevyužilo čtyři přesilové hry. Zato druhá část hry domácím vyšla stoprocentně, kdy se jim několikrát podařilo překonat hostujícího gólmana a zavěsit za jeho záda celkem čtyři branky. Oba hráči shodně přiznali, že poslední třetina domácím příliš nevyšla, trochu soupeře podcenili. Ten chytil druhý dech, neměl již co ztratit a „zkoušel, co domácí celek vydrží“. Laxnost „Minerváků“ potrestal třemi lacinými góly v celkem rychlém sledu.
Hosté hráli hokej stylem „rozhazování po mantinelech“, což družstvu SK Minerva nesvědčí. Rozhodčí si toho tentokrát pečlivě všímali a příliš tvrdé nečisté zákroky soupeře u hrazení, jež vybočovaly z mezí pravidel, ihned trestali. Zdálo se, že kdo dá v zápase první gól, rozhodne jej. Naštěstí se to povedlo domácím a i když těsně, tak nakonec vyhráli. Hokejisté SK Minerva Boskovice odcházeli do šaten se ziskem tří bodů a i nadále zůstávají na třetí pozici tabulky v těsném závěsu rozdílem jednoho bodu za druhými Moravskými Budějovicemi.
Celek SK Minerva Boskovice nyní čeká zápas v sobotu 18. prosince, kdy je na svém ledě přivítají hokejisté HK Kroměříž.
Utkání skončilo 4:3 po třetinách 0:0, 4:0 a 0:3. Za domácí skórovali: Karný 2x (Horáček, Blaha), Horáček (Blaha), Holý (Karný). Úspěchy hostů zaznamenali: Bauer 2x (Uherek 2x), Němčický (Penák, Barák). V ochozech tentokrát přihlíželo 181 spokojených diváků.