SK Minerva Boskovice - HC Kometa Úvoz 4:2

Název

Popis

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína v ledním hokeji pokračovala v úterý 2. března třetím finálovým duelem mezi SK Minerva Boskovice a HC Kometa Úvoz. Domácí měli výhodu dvou po sobě jdoucích vyhraných utkání (6:0 v Boskovicích, 2:7 v Brně). Navíc tento zápas proběhl v Boskovicích na Blanensku, tedy na místním ledě.
O tradiční tiskovou konferenci po skončeném utkání byl tentokrát mimořádný zájem ze strany novinářů. Za SK Minerva Boskovice odpovídali na dotazy: Hlavní trenér Rudolf Krupička, manažér - gólman Petr Hrachovina (2) a útočník, střelec posledního čtvrtého gólu, s číslem 28 Petr Veselý.
„Že bude zápas tak těžký, jsme nečekali,“ těmito slovy přivítal novináře trenér Krupička. Domácí mužstvo si však s dotěrným a nepříjemným protivníkem svou bojovností poradilo. „S průběhem zápasu jsem spokojen,“ dodal trenér.
„Minerváci“ neproměnili v prvních dvou třetinách jasné šance a to potom chybělo. Nechali si vstřelit dva zbytečné góly, soupeři tentokrát vycházely i přesilovky. Ovšem tým domácích je složen z velmi zkušených ostřílených hráčů, borci příkladně zabojovali a vítězství si nakonec vzít nenechali.
Úspěšné tažení mužstva SK Minerva začalo semifinálovým vítězstvím ve Velké Bíteši 1:4. Potom byla delší přestávka, což domácí trochu vyvedlo z rytmu, ale zase byli odpočatí. Hráči Komety měli předchozí program nabitý a únava byla již nyní znát.
Tento poslední zápas byl nejtěžší už proto, že Brňáci hráli houževnatě, disciplinovaně, na ledě byli rychlí. Z toho důvodu bylo střetnutí poměrně vyrovnané.
Cílem domácích bylo letos v celé soutěži zvítězit a napravit tak loňský neúspěch. Což se jim tentokrát splnilo beze zbytku.
Zazněla též zmínka o druhé národní lize. Postup do vyšší třídy by sice byl možný, ovšem jedná se již o poloprofesionální soutěž, kde jsou denní tréninky a je to velmi finančně náročné. Navíc hráči mají každý své zaměstnání, nastává pak problém skloubit časově práci a hokej. Bylo by to nutné pečlivě zvážit.
Duel skončil triumfálním vítězstvím SK Minerva Boskovice 4:2, po třetinách 1:0, 2:2, 1:0.
Branky domácí: Buďa (Šlapanský, Tesař), Blaha (Pazdera, Honzek), Provazník (Komínek, Světlík) Veselý (Šlapanský.
Hosté: Hemala (Bednář), Aulehla (Novák)
Za zvuků slavnostních olympijských fanfár převzal kapitán Pavel Buďa spolu s manažérem Petrem Hrachovinou z rukou starosty města Boskovice Ing. Jaroslava Dohnálka a předsedy Krajského svazu leního hokeje v Brně pana Františka Čefelína nádherný třpytivý pohár vítězů.
Utkání přihlíželo 255 diváků, kteří neustálým skandováním a zpěvem hokejové hymny „Vysoký jalovec“ vytvořili neopakovatelnou kulisu a též napomohli domácím ke krásnému úspěchu.