Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

mysticsmileVIP


Jezdecký den pro děti 24. 6. 2017

51 fotek 24.6.2017 - zobrazení
Lidé a koně. Jezdecký den ke Dni dětí 24. 6. 2017

Sid, Garfiled, Alma. To jsou jména tří koní, jež se představili asi třicítce dětí s doprovodem na tradiční každoroční akci nazvané Jezdecký den ke Dni dětí. Tentokrát se zábavné odpoledne Jezdeckého spolku Na Kamenici konalo v sobotu 24. června 2017 v areálu Vyšší a Střední školy Hybešova v Boskovicích.
Za úmorného vedra osvěženého čerstvým větrem si děti mohly vyzkoušet dovednosti Indiánů ve střelbě z luku, házení sekerou a oštěpem v ležení Radka Přibyla.
Též se závodilo v jízdě s kolečkem, v hodu podkovou, přenášení vody. Svou obratnost děti předvedly na překážkové dráze v běhu zručnosti. Ovšem jen s maketou koně vyrobenou ze dřeva a papíru. Jedno z dětí bylo tak živé a snažilo se o co nejlepší výkon, že modelu koníka ještě před cílem upadla hlava i ocas.
Velký úspěch měla i známá židličková soutěž. Tu děvčata předvedla na koních, děti pak opakovaly samotné.
Za účast dostal každý drobnou odměnu, ti nejlepší i diplomy.
Děvčata předvedly práci s koňmi ze země, skoky, cvičení rovnováhy a ukázky zakončily drezůrou za doprovodu podmanivé hudby.
V pauzách mezi jednotlivými ukázkami se děti mohly povozit na koních vedených za uzdu zkušenými jezdkyněmi.
Akce, kde hlavními hrdiny byla ušlechtilá zvířata, se vydařila i přes letní vedro umocněné ostrými slunečními paprsky.
Více hlavní pořadatelka Ing. Jitka Slámková: „Akci jsme uspořádali v tomto pozdním termínu úmyslně, na začátku června je toho moc najednou. O prázdninách pořádáme dva turnusy příměstského tábora. V prvním jsou dvě volná místa, ve druhém více. Novinkou jsou letos víkendové pobyty pro děti 6 – 8 let zaměřené kromě práce s koňmi na indiánskou tématiku. Děkujeme hlavnímu sponzorovi Jednotě, spotřebnímu družstvu Boskovice, též Vyšší a Střední škole Hybešova za spolupráci a poskytnutí prostor.“
Ing. Jitka Slámková závěrem přiblížila Jezdecký spolek: „Sídlíme Na Kamenici, zabýváme se parkurovým skákáním, prací ze země, komunikací s koňmi a drezůrou. Součástí je i běžná práce jako je péče o koně, čištění, krmení. Bereme děti od tří let za přítomnosti rodiče, od šesti mohou přijít samostatně.“

Udělejte si z alba kalendář

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Levně, rychle, jednoduše.

SLEVA 30 % do 31.01.