Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

mysticsmileVIP


Jezdecký den pro děti 24. 6. 2017

51 fotek24.6.2017- zobrazení
Lidé a koně. Jezdecký den ke Dni dětí 24. 6. 2017

Sid, Garfiled, Alma. To jsou jména tří koní, jež se představili asi třicítce dětí s doprovodem na tradiční každoroční akci nazvané Jezdecký den ke Dni dětí. Tentokrát se zábavné odpoledne Jezdeckého spolku Na Kamenici konalo v sobotu 24. června 2017 v areálu Vyšší a Střední školy Hybešova v Boskovicích.
Za úmorného vedra osvěženého čerstvým větrem si děti mohly vyzkoušet dovednosti Indiánů ve střelbě z luku, házení sekerou a oštěpem v ležení Radka Přibyla.
Též se závodilo v jízdě s kolečkem, v hodu podkovou, přenášení vody. Svou obratnost děti předvedly na překážkové dráze v běhu zručnosti. Ovšem jen s maketou koně vyrobenou ze dřeva a papíru. Jedno z dětí bylo tak živé a snažilo se o co nejlepší výkon, že modelu koníka ještě před cílem upadla hlava i ocas.
Velký úspěch měla i známá židličková soutěž. Tu děvčata předvedla na koních, děti pak opakovaly samotné.
Za účast dostal každý drobnou odměnu, ti nejlepší i diplomy.
Děvčata předvedly práci s koňmi ze země, skoky, cvičení rovnováhy a ukázky zakončily drezůrou za doprovodu podmanivé hudby.
V pauzách mezi jednotlivými ukázkami se děti mohly povozit na koních vedených za uzdu zkušenými jezdkyněmi.
Akce, kde hlavními hrdiny byla ušlechtilá zvířata, se vydařila i přes letní vedro umocněné ostrými slunečními paprsky.
Více hlavní pořadatelka Ing. Jitka Slámková: „Akci jsme uspořádali v tomto pozdním termínu úmyslně, na začátku června je toho moc najednou. O prázdninách pořádáme dva turnusy příměstského tábora. V prvním jsou dvě volná místa, ve druhém více. Novinkou jsou letos víkendové pobyty pro děti 6 – 8 let zaměřené kromě práce s koňmi na indiánskou tématiku. Děkujeme hlavnímu sponzorovi Jednotě, spotřebnímu družstvu Boskovice, též Vyšší a Střední škole Hybešova za spolupráci a poskytnutí prostor.“
Ing. Jitka Slámková závěrem přiblížila Jezdecký spolek: „Sídlíme Na Kamenici, zabýváme se parkurovým skákáním, prací ze země, komunikací s koňmi a drezůrou. Součástí je i běžná práce jako je péče o koně, čištění, krmení. Bereme děti od tří let za přítomnosti rodiče, od šesti mohou přijít samostatně.“

Proměňte své album ve fotoknihu

Ideální jako dárek nebo jen tak pro sebe na památku.
Je to jednoduché.

Vytvořit fotoknihu

Komentáře

přidat komentář