Hokej SK Minerva Boskovice - HC Dynamiters Blansko 8:0

Název

Popis

Moderní zimní stadión v Boskovicích na Blanensku byl v neděli 26. září 2010 svědkem dalšího přátelského duelu. Tentokrát proti sobě nastoupily a změřily své síly v okresním přípravném derby před začátkem mistrovských bojů celky SK Minerva Boskovice a HC Dynamiters Blansko.
Ledová plocha byla opět pečlivě připravena, čehož nejlépe využili domácí hokejisté. Od samého počátku hry byli aktivnější, důraznější a nenechali brankáře hostů ani na chvíli v klidu. Jejich převaha byla korunována prvním úspěchem již v desáté minutě první třetiny, kdy se poprvé zavlnila síť ve svatyni blanenských. Domácí otevřeli skóre brankou Tomáše Kárného. Jejich úspěšné tažení celým utkáním skončilo čistým vítězstvím 8:0 po třetinách 2:0, 4:0, 2:0.
Hrálo se jako o body, i když tentokrát o ně stále ještě nešlo. Utkání bylo divácky zajímavé, rychlé a místy i velmi tvrdé zejména častými boji o kotouč u hrazení. Tentokrát padaly i osobní desetiminutové tresty za nesportovní chování. Rozhodčí takto zchladili horké hlavy domácímu Pavlovi Maxovi a u blanenských dokonce hned dvěma hráčům. Deset minut zahříval trestnou lavici David Jakubec a stejně dlouhou oslabil své mužstvo David Bílý. Běžné dvouminutové tresty za mírné prohřešky v mezích pravidel si osedělo sedm boskovických a pět blanenských hokejistů.
Družstvo SK Minerva nastoupilo tradičně ve světlých dresech: 1 - Tomáš Zrza, 2 – Petr Hrachovina, 4 – Martin Světlík, 8 - Marek Antoňů, 7 – Robert Holý, 21 - Tomáš Kárný, 11 – Martin Tůma, 3 – Daniel Stanček, 6 – Tomáš Honzek, 14 – Jaroslav Pazdera, 28 – Petr Veselý, 12 – Adam Kroupa, 19 – Pavel Buďa, 29 – Pavel Maksa, 33 – Milan Chlup, 27 – Pavel Tesař, 9 – Marek Tlamka.
Branky domácích: Kárný 4 (Holý, Veselý, Světlík, Tlamka). Maxa 1 (Chlup, Tesař). Antoňů 1 (Kárný, Holý). Pazdera 1 (Kroupa). Chlup 1 (Tesař, Tlamka). Hosté tentokrát odešli do šaten bez jediného gólu.
Moderátor utkání PaedDr. Oldřich Kovář se rozloučil s diváky slovy: „Příští neděli 3. října 2010 se již bude hrát o body v prvním kole mistrovských utkání. SK Minerva Boskovice přivítá na svém ledě družstvo hokejistů HC TJ Šternberk. Zápas odstartuje úvodním buly v 17 hodin. Srdečně zveme!“